Materiały do zabawy z dziećmi w trakcie przerwy od zajęć

01 - kolory tęczy

źródło: BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

02 - piosenka

Piosenka - maszynista Zuch - wersja wokalna

03 - propozycja ćwiczeń z gimnastyki

01 - angielski - Farm and Domestic Animals

– nauka słów dotyczących wiejskich zwierząt: duck, pig, cat, dog, horse, cow, sheep   (pliki do pobrania na dole pod opisami)

Propozycje gier i zabaw do przeprowadzenia w domu:

Which one is missing? – rozkładamy karty obrazkowe przedstawiające zwierzęta na dywanie. Dzieci zamykają oczy. N: close you eyes. Abracadabra, abracadabra, one, two, three.. open your eyes. Which one is missing? Zadaniem dzieci jest odgadniecie jakiego obrazka brakuje.

Magic eye – rozkładamy karty obrazkowe na dywanie. Nazywamy wszystkie zwierzątka po kolei. Następnie odwracamy do dołu jedną kartę i ponownie nazywamy wszystkie zwierzątka razem z tą zasłoniętą. Potem znowu odwracamy drugą kartę i znowu nazywamy wszystkie karty razem z dwoma odwróconymi. Potem odwracamy trzecią, czwartą, itd. Dzieci próbują zapamiętać wszystkie odwrócone obrazki.

Simon says” – Rodzic/nauczyciel podaje komendy poprzedzone słowami „Simon says…”, wykonując jednocześnie podaną komendę: Show me a duck, Show me a horse, itd. Dziecko/uczeń wykonuje komendę tylko jeżeli jest ona poprzedzona słowami „Simon says…”.

What’s this? Nauczyciel/rodzic podaje nazwę zwierzątka i przedstawia obrazek. Zadaje pytanie np. Is is a dog? Is it a cat? Odpowiedzi: No it isn’t. / Yes it is.

Piosenki do przesłuchania:

Old McDonald had a farm

The Animals on the farm

Five little ducks

ĆWICZENIA (można je pobrać poniżej klikając na linki):

Łączymy słowa z odpowiednimi obrazkami:

(pliki do pobrania pod opisem na dole)

02 - Przepisy na masy platyczne

03 - Zabawy matematyczne

01 - Piosenka na ten tydzień

02 - piosenka - maszeruje wiosna

Maszeruje wiosna

03 - Zadania do wykonania

01 - Dzisiaj propozycja gotowania z dziećmi

02 - czytelnicze spotkanie z panią w zielonej sukience - wiosna

03 - Misiowa mama

Zdrowo i sporotowo - Dzieci trenują w domu

Dzieci trenują w domu - Dzień 2

Uczymy się chodzić po linie lub jej jakimkolwiek zamienniku, który znajdziecie w domu (podpowiedzi na drugiej grafice).

Po opanowaniu podstawowych umiejętności “akrobatycznych”, sprawę jeszcze komplikujemy! Po linie na czworaka, tyłem? Czemu nie! Można nawet położyć na niej dodatkowe przeszkody.

Lina, to też świetny przyrząd do wskazywania miejsca skoku w dal, a zawieszona (np. między krzesłami) może służyć do wyznaczenia coraz niższego poziomu, pod którym trzeba się zmieścić, a nawet przeczołgać 🙂