-> Najnowszy użytkownik: justyna

Dzień Otwarty w Szkole

Aktualności25 marca, sześciolatki wybrały się na DZIEŃ OTWARTY do szkoły.
W szkole przywitał nas Pan Dyrektor, a pani Jolanta Kujawska oprowadziła nas po całej szkole, pokazała każde pomieszczenie i dużo nam o szkole opowiadała.
Wspólnie z panią Judytą Grzyb wybraliśmy się do I klasy, gdzie pierwszaki specjalnie dla nas przygotowali inscenizacje o lesie. A później wspólnie z I klasą odbyły się zajęcia o geometrii, gdzie rozmawialiśmy o figurach geometrycznych i w małych grupkach tworzyliśmy obrazy z figur.
Mieliśmy okazję wziąć udział w zajęciach języka angielskiego, wspólnie z klasa drugą.
Na górze czkała na nas poczęstunek, a po nim EGZAMIN. Pani Jola zadawała nam pytanie nt. szkoły i każdy otrzymał medal "Znam moją szkołę" oraz mały rożek obfitości, przygotowany przez naszą przyszła panią wychowawczynię.
Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkole i teraz już odliczamy dni, kiedy do my staniemy się pierwszakami.

Zajączek w Przedszkolu.

Uroczystości28 marca nasze przedszkole odwiedził ZAJĄCZEK.
Dzień rozpoczęliśmy od uroczystego Śniadania Wielkanocnego, później starszaki, przygotowane przez panią Monikę, odegrali dla nas przedstawienie nt. Wielkanocnych zwyczajów w języku polskim i języku niemieckim.
Po występach ubrani wyruszyliśmy na przedszkolny plac zabaw, gdzie zajączek zostawił dla nas prezenty.
Dziękujemy ZAJĄCZKOWI, że o nas pamiętał!!!

Konkurs Kroszonkarski

Konkursy20-tego marca w Publicznym Przedszkolu nr. 2 odbył się Gminny Konkurs Kroszonkarski. Nasze przedszkole reprezentowały Alicja Zdonek oraz Kaja Jakubowska.
Dziewczynki wykonały przepiękne jajeczka. Zdjęcia w galerii.
GRATULACJE!!!!

Mini Klub Odkrywców Języka Niemieckiego

Mini Klub Odkrywców Języka NiemieckiegoWe wrześniu 2017 nasze przedszkole przystąpiło do Kampanii „Bilingua – łatwiej z niemieckim!“.

Celem projektu jest promowanie polsko-niemieckiej dwujęzyczności. Dwujęzyczność ma być postrzegana jako wielka szansa. W szczególności dla dzieci i młodzieży, którzy mają niesamowitą okazję być wychowanym w duchu dwóch kultur jednocześnie. Język -docelowo polsko-niemiecka dwujęzyczność- jest i będzie znakiem szczególnym w obrębie tożsamości i stwarzać będzie nowe możliwości do rozwoju osobistego i zwiększania swojej wartości na rynku pracy. Projekt jest skierowany nie tylko do mniejszości niemieckiej, ale również większości, gdyż do nauki języka niemieckiego zachęcamy bezwzględnie wszystkich. Chcemy, aby w przyszłości język ten stał się marką, wyróżniającą nasze regiony spośród innych.
Źródło: http://bilingua.haus.pl/pl/page/31/informacje-ogolne.html

Przedszkolne Jasełka

UroczystościSerdecznie zapraszamy w dniu 20 grudnia (tj. środa) o godz. 13.00 na przedszkolne JASEŁKA.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

UroczystościZapraszamy rodziców na PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA, które odbędzie się 25.10.2017 r. (tj. środa) o godz. 16.00 w Przedszkolu.
Z A P R A S Z A M Y ! ! !

Zebranie informacyjne

AktualnościZapraszamy rodziców na zebranie informacyjne w dniu 5.09.2017 tj. wtorek, o godz. 17.00.

Nowy Rok Szkolny 2017/2018

AktualnościKoniec wakacji tuż, tuż dlatego już teraz pragniemy zaprosić naszych podopiecznych w progi naszego przedszkola.
Do zobaczenia 1 września !!!
Przedszkole czynne w godzinach 6.30 - 15.30.
Zapraszamy!!!

Wyjazd do Krapkowic

WycieczkiW dniu 15.05.2017r. przedszkolaki wyjeżdżają na wycieczkę do:
1.Krapkowickiego Domu Kultury na Interaktywne Widowisko Telewizyjne pt .
„Szewczyk Dratewka na planie filmowym”
organizowane przez TEATR SHOW
2.Biblioteki dla dzieci na zajęcia edukacyjne.
Prosimy Rodziców o pobieranie "Harmonogramu wycieczki " i wyrażenie zgody na wyjazd.

Przegląd Tańców regionalnych "Raz na ludowo"

KonkursySkładamy serdecznie podziękowania Rodzicom dzieci biorących udział w Gminnym Przeglądzie Tańców Regionalnym "Raz na Ludowo" za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu.

Dzieciom gratulujemy wspaniałego występu. DUUUUŻE BRAWA !!!

Bal przebierańców

UroczystościZapraszamy przedszkolaki na bal przebierańców, który odbędzie się 1.02.2017 tj. środa, w naszym przedszkolu. Obowiązuje przebranie oraz dobry humor.