-> Najnowszy użytkownik: Karolina

Publiczne przedszkole w

ul. Poprzeczna 7

Zajęcia gimnastyczne w Szkole Podstawowej w Żyrowej

AktualnościUWAGA ! W każdy czwartek zajęcia gimnastyczne w grupie "Sówek" (5 i 6 latków) odbywają się w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Żyrowej. Dzieci idą do szkoły wspólnie z nauczycielką i opiekunem po śniadaniu. (Proszę dać dziecku strój gimnastyczny do woreczka).

Nieodpłatny webinar

Aktualności"Edumaster" zaprasza rodziców na nieodpłatny webinar"Jak wspomagać rozwój dziecka",który odbędzie się w dniu 4.10.2018 w godz. 19:00-19.30
Prowadząca p. Anna Bielak-Bajda, pedagog specjalny oraz terapeuta, wskazuje obszary odpowiedzialne za dobry start w nauce i powodzenie szkolne dzieci.
Udział w webinarze pomoże Rodzicom ocenić, jakie są potrzeby dzieci na właściwym dla nich etapie rozwoju: poznawczego, społecznego i emocjonalnego oraz podpowie jak należy je zaspokoić, wskazując przykładowe pomysły i narzędzia.Zapisy i więcej informacji na stronie: Link

Dentobus

AktualnościW dniu 9.10.2018 w godzinach 9.00-13.00 do naszej placówki oświatowej przyjedzie "gabinet Stomatologiczny na kółkach- DENTOBUS", którego zadaniem jest objęcie profilaktyką i leczeniem dzieci i młodzieży. Warunkiem udziału w programie jest pisemna zgoda rodzica.

VI Charytatywny MArszobieg ArcelorMittal Poland SA

WycieczkiDziękujemy Rodzicom za udzieloną pomoc i wspólne uczestnictwo w Charytatywnym Marszobiegu organizowanym przez ArcelorMittal pod nazwą "Tydzień zdrowia"dla chorych dzieci pracowników zakładu.
Nasze przedszkolaki wraz z opiekunami (30 osób) dołożyły swoją cegiełkę na rzecz potrzebujących, gdyż przebiegły trasę 2 km.
OGROMNE BRAWA!!!

Kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

AktualnościZachęcam do odwiedzenia strony "Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę". ( "Celem nowej kampanii Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę „Potrafię się zatrzymać” jest wsparcie rodziców w radzeniu sobie z własnymi emocjami w trudnych sytuacjach wychowawczych") Link Link Link

Teatrzyk w przedszkolu

AktualnościW dniu 4 października 2018 r. (czwartek ) o g.10;45 w naszym przedszkolu gościmy "Agencję Artystyczną Arkadia" z Krakowa z przedstawieniem teatralnym dla dzieci pt."Przyjaźń to skarb".

Dzień Przedszkolaka

AktualnościSerdecznie witamy naszych milusińskich w nowym roku szkolnym. Dzisiaj z okazji "Dnia Przedszkolaka" w naszym przedszkolu odbył się pokaz Zwierząt Świata. Pan Wojciech Plewka podczas pokazu opowiadał dzieciom o każdym zwierzątku, które można było dotknąć i pogłaskać. Zapraszamy rodziców do strefy dla zalogowanych.

Konkurs logopedyczny

Konkursy30 maja nasza koleżanka reprezentowała nas na IX Gminnym Przegląd „Trudne Słówka”.
GRATULACJE!!!!

Konkurs recytatorski

Konkursy17 maja 2018 nasi koledzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim.
GRATULACJE!!!!!

V OGÓLNOPOLSKIE DNI BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLA

AktualnościV OGÓLNOPOLSKIE DNI BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLA
14.05.2018 – PONIEDZIAŁEK

• Dzień czerwony – przychodzimy ubrani na czerwono (wystarczy jedna część garderoby)
• Prezentacja multimedialna na temat pracy strażaka
• Spotkanie z gościem – STRAŻAKIEM
15.05.2018 – WTOREK
• Dzień Zielony– przychodzimy ubrani na zielono (wystarczy jedna część garderoby)
• Prezentacja multimedialna na temat dbania o środowisko
• Spotkanie z gościem-przedstawicielem „Czystego Regionu”.
16.05.2018 – ŚRODA
• Dzień Niebieski– przychodzimy ubrani na niebiesko (wystarczy jedna część garderoby)
• poranna akcja policji „Jestem bezpieczny- jeżdżę w foteliku”. Patrol policyjny w godzinach porannych sprawdzi, czy wszystkie dzieci są bezpiecznie dowożone do przedszkola
17.05.2018 – CZWARTEK
• Dzień biały– przychodzimy ubrani na biało (wystarczy jedna część garderoby)
• Prezentacja multimedialna na temat dbania o higienę jamy ustnej
• Spotkanie z gościem-STOMATOLOG
Finał Dni Bezpiecznego Przedszkola – PIKNIK RODZINNY
GODZINA: 16.00 – PRZEDSZKOLNY PLAC ZABAW:
• Odśpiewanie hymnu Bezpiecznych Przedszkoli
• Występy dzieci z okazji DNIA MATKI I DNIA OJCA
• Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie – gry i zabawy rodzic-dziecko
• Stanowisko nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. Instrukcji udzieli specjalista pediatrii z Krapkowickiego centrum Zdrowia w Krapkowicach – Beata Smykała-Dziwisz
• Na Finale-pikniku obowiązują stroje biało-czerwone (barwy narodowe), mile widziane gadżety kibica (urządzimy małą strefę kibica przed Mistrzostwami Świata).

KONKURS RODZIC-DZIECKO
Zachęcamy do wzięcia udziału w przedszkolnym konkursie rodzic-dziecko na wykonanie wspólnie z dzieckiem - sprzętu gimnastycznego (akcesoria sportowego) ze surowców wtórnych.
Dla każdego uczestnika dyplom i nagroda. Termin do 17 maja 2018.

Pocztówkowo

PocztówkowoW miesiącach luty-kwiecień, starsza grupa przedszkolna - PSZCZÓŁKI, wzięła udział w wymianie pocztówkowej "POCZTÓWKOWO 2018".
Każdego miesiąca wysłaliśmy 5 listów oraz pocztówek do różnych województw. Nie tylko wysyłaliśmy pocztówki lecz również każdego miesiąca otrzymaliśmy 5.
Z wszystkich pocztówek utworzyliśmy kolorową mapę Polski. Dzieci poznały 15 województw oraz dzieci i ich przedszkola, które również brały udział w wymianie.
Grupa Pszczółki otrzymała CERTYFIKAT potwierdzający udział w projekcie.