-> Najnowszy użytkownik: Julia

ul. Poprzeczna 7

Rajd Przedszkolaka

WycieczkiZespół Opolskich Parków Krajobrazowych, Oddział w Górze św. Anny wraz
z Nadleśnictwem Strzelce Opolskie, serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w „Pieszym Rajdzie
Przedszkolaka 2019”
, który zaplanowaliśmy w tym roku na dzień 29 maja (środa) 2019 r.

Rajd rozpocznie się zbiórką o godzinie 9.00. w Żyrowej przy wiacie Nadleśnictwa , na ścieżce
przyrodniczej „Z Żyrowej przez Rezerwat „Lesisko”, zakończenie nastąpi w Górze Św. Anny przy
małym amfiteatrze. Trasa rajdu biegnie ścieżką przyrodniczą.

W rajdzie bierze udział grupa starsza. 29 maja przychodzimy rano na godzinę 8.00 do przedszkola, wspólnie zjemy śniadanie i razem wyruszymy w trasę. Prosimy aby dzieci miały obuwie sportowe, czapeczki z daszkiem, plecaki (chusteczki higieniczne). Prowiant zabierzemy z przedszkola. Prosimy zabezpieczyć dzieci przed kleszczami.

Ogólnopolskie Dni Bezpiecznych Przedszkoli

AktualnościOgólnopolskie Dni Bezpiecznych Przedszkoli
"W zdrowym ciele, zdrowy duch"

* nauka hymnu Bezpiecznych Przedszkoli
* rozmowa nt. piramidy zdrowia
* spartakiada sportowa. Zajęcia na boisku przygotowane przez pana Roberta Kowolik
* gry i zabawy o tematyce sportowej

* rozmowy nt. sportu i jego pozytywnego wpływu na nasze zdrowie
* poznanie zawodu trenera personalnego-pani Malwina Dreszer
* zajęcia sportowe prowadzone przez trenera personalnego
* gry i zabawy

* poranna akcja policji "Jestem bezpieczny-jeżdżę w foteliku"
* poznanie zawodu fizjoterapeuta - pani Weronika Pogoda
* zajęcia ruchowe prowadzone przez fizjoterapeutę

* spotkanie z nauczycielami tańca - Państwo Orian
* nauka tańca

* zajęcia z jogi
* podsumowanie całego tygodnia

"ŻYROWIK" Cała Polska biega

AktualnościW dniu 10.05.2019 r. przedszkolaki uczestniczą w XII Gali Sportu "ŻYROWIK" , prosimy Rodziców o zapoznanie się z regulaminem zawodów i wyrażeniem bądź nie wyrażeniem zgody na udział dziecka w zawodach. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele grup.

Wycieczka

WycieczkiW ramach realizacji projektu "Przedszkole dla wszystkich przyjazne"w dniu 07.05. 2019 r. grupa dzieci 6 letnich wyjeżdża do Zaczarowanego Świata – Centrum Nauki i Eksperymentu RZPWE (Opole ul. Dubois 36). Wyjazd o godz. 7;45 powrót o godz. 13;00. Szczegółowych informacji udzielają nauczycielki grupy. zobacz: Link

Bal przebierańców

UroczystościW dniu 15.02.2019 tj. piątek od godzin rannych do popołudniowych zapraszamy naszych przedszkolaków na BAL PRZEBIERAŃCÓW. Obowiązuje strój (przebranie), dobry i humor i duuuużooooo uśmiechu!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z okazji Dnia Babci i Dziadka ślemy naszym Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia duuuuuużo zdrowia, szczęścia i radości na każdy dzień.
Wnuczęta z Przedszkola w Żyrowej

Punkt konsultacyjny dla Rodziców

AktualnościUwaga!!!
W dniu 24.01.2019 r. tj. w czwartek w godz. od 11;00 do 12;30 na terenie przedszkola pracownicy Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej udzielają indywidualnych porad, konsultacji Rodzicom i Nauczycielom.
Gdy:
- niepokoisz się zachowaniem swojego dziecka,
- chciałbyś pomóc mu w nauce,
- chciałbyś uzyskać informacje dotyczące prawidłowości rozwojowych twojego dziecka,
- pragniesz uzyskać informacje dotyczące ewentualnej diagnozy potrzeb edukacyjnych i rozwojowych twojego dziecka

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z porad specjalistów:psychologa i pedagoga

JASEŁKA

UroczystościSerdecznie zapraszamy rodziców na JASEŁKA w wykonaniu przedszkolaków 19.12.2018 r. tj. w środę o godzinie 16.00.

Świety Mikołaj

UroczystościW dniu 6 grudnia zawitał do naszego przedszkola św. Mikołaj z workiem prezentów.
Dzieci pięknie przywitały dostojnego gościa długim występem:wierszem, tańcem i piosenką. Przedszkolaki miło spędziły czas na wspólnej zabawie ze św. Mikołajem i Elfem (p.Dorotą ).
Serdecznie dziękujemy nauczycielom, rodzicom i całej społeczności, która przyczyniła się do zorganizowania dzisiejszej uroczystości.
Zdjęcia znajdują się w galerii dla zalogowanych rodziców.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Aktualności20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka – święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Wszystkim Przedszkolakom życzymy szczęśliwego dzieciństwa w poczuciu miłości i szacunku ze strony każdego człowieka.
W tym dniu Dzieci przychodzą ubrani na niebiesko
Treść listu Rzecznika Prawa Dziecka p. Marka Michalak z okazji "Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka "
.

Wyjazd do Opolskiego Teatru Lalek

Wycieczki20.11.2018 we wtorek starsza grupa dzieci "Mądre Sowy" wyjeżdża do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora w ramach realizacji projektu „Przedszkole dla wszystkich przyjazne-wyrównywane szans edukacyjnych dla dzieci w przedszkolach 15 gmin należacych do Aglomeracji Opolskiej ” na spektakl pt."Koziołek Matołek" i warsztaty teatralne. Planowany wyjazd o godz. 9,25, powrót z Opola o godz. 13,50-przyjazd do przedszkola ok. godz. 14,50.
Dzieciom życzymy dużo miłej zabawy.